MŠ Klubíčko z Pardubic pořádá svůj první farmářský trh!

25. 9. 2017
Skutečně zdravá škola

Celostátní akce, která probíhá na podzim 2017, má za cíl propojit školy s místními podnikateli v oblasti dobrého jídla a navazovat vztah s řemeslníky a zemědělci v regionu a pomáhat dětem a žákům poznat, odkud potraviny pocházejí a kolik práce dá je vyprodukovat.  Školní farmářský trh umožní zaměstnancům školy, dětem, žákům a jejich rodičům, ale i široké veřejnosti přijít a zakoupit si čerstvé lokální produkty.

Děti budou mít možnost pracovat a hrát si na celé zahradě na více než 10 stanovištích, které připravily učitelky mateřské školy, a která jsou motivována podzimními plody.

Na trh jsou pozváni místní nebo blízcí zemědělci a producenti, konkrétně Minimlékárna Juliana Tuněchody, Rodinná farma Částkov, Kunětická zmrzka Kunětice, Doležalův med Lhota pod Libčany a také Kruh zdraví Chrudim či Fit, zdraví a výživa Staré Hradiště (pampelišková káva). Návštěvníci budou také mít možnost ochutnat dobroty od paní kuchařek ze školní kuchyně.

„Velmi vítáme aktivity, které pomáhají dětem pochopit, odkud se bere jídlo, a které propojují místní producenty se školami a veřejností. Už nyní nakupujeme lokální suroviny od prověřených dodavatelů a i na našem farmářském trhu budou mít rodiče možnost jednoho z nich osobně poznat a ochutnat jeho výrobky. Naše mateřská škola se dlouhodobě zabývá zdravou výživou a zdravým životním stylem vůbec. Pořádání školního trhu je ideální pro začátek školního roku a také zapadá do našeho konceptu, kdy se chceme věnovat farmaření jako takovému po celý tento rok,“ řekla ředitelka Mgr. Iva Škaloudová.

Mateřská škola Klubíčko získala bronzové ocenění v programu Skutečně zdravá škola již na jaře roku 2016.

Akce Školní farmářské trhy se koná pod záštitou ministra zemědělství České republiky Mariana Jurečky.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací