Konference Zahradní pedagogika

6. 5. 2019
Skutečně zdravá škola

Zahradní pedagogika je praktické environmentální a přírodovědné vzdělávání o zahradě a vztazích či procesech v ní probíhajících. Propojuje zahradnickou a pedagogickou činnost. Využívá zahradu s přírodními a látkovými cykly a biologickou rozmanitostí jako prostor pro rozvíjení teoretických  znalostí a praktických dovedností žáků a studentů. Je založena na prožitkovém učení, vnímání všemi smysly a přímém kontaktu s organismy a přírodními materiály. Pobyt v přírodní zahradě umožňuje  žákům bezpečně získávat vlastní zkušenosti, zlepšovat tělesnou kondici a manuální zručnost, rozvíjí osobní i sociální kompetence a posiluje pozitivní vztah k životu kolem nás.

Konference se zaměří na témata, proč jsou školní zahrady a výuka venku tak důležité, jak se v současnosti využívají školní zahrady v ČR i v zahraničí a jaké jsou finanční zdroje na úpravu školních zahrad. 

O příkladech z praxe uslyšíte už v pátek v ekocentru. 

Ukázkové školní zahrady si můžete prohlédnout na sobotních exkurzích. 

Účast na konferenci je bezplatná. 

Zájemcům nabízíme možnost přespání z pátku na sobotu v našem ekopenzionu v Kněžicích, odkud můžete pokračovat na sobotní exkurzi.

Více informací a odkaz na elektronické přihlašování naleznete na https://www.chaloupky.cz/konference-zahradni-pedagogika/

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací