Inspirace z pilotních škol programu Skutečně zdravá škola

26. 6. 2015

Dne 19. června proběhla v ZŠ DUHOVKA na Praze 6 zahradní slavnost za velké účasti rodičů a jejich dětí.

Škola je zapojena do programu Skutečně zdravá škola a tak přítomné rodiče velmi zajímalo, co projekt obnáší a jaké změny nastanou ve školní kuchyni. Školní koordinátor a vedoucí školní kuchyně pan Němeček rodiče ujistil, že vysoká kvalita nabízených pokrmů ve školní jídelně bude zpestřena o další kvalitní suroviny z lokální produkce a zdravé receptury.

Slavnost se povedla a všem chutnalo. Každá třída dostala za úkol vyrobit a posléze nabízet rodičům zdravé občerstvení. A co se ochutnávalo? Červená čočka se sušenými rajčaty, rajčata plněná bulgurem, kuskus s fazolemi a cizrnou, grilovaná zelenina, jogurtové dresingy a jiné pochoutky, vše doplněno o kváskový chléb žitný, špaldový a sezamový v bio kvalitě. Děti ještě před prázdninami vlastnoručně zasadily bylinky, které v září provoní celou kuchyň.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací