Do kampaně na podporu školního stravování Skutečně zdravé září se zapojují sociálně odpovědní prodejci a výrobci potravin

5. 9. 2017
Skutečně zdravá škola

Partneři kampaně po celé září darují část ceny z každého prodaného výrobků zařazeného do kampaně na rozvoj programu Skutečně zdravá škola, který pomáhá školám zlepšovat školní stravování a vzdělávání o jídle. Pomoci můžete i vy, nákupem výrobků od společností BIO-PRO zdravý životCountry LifeLozano ČervenkaLifefoodTierra Verde a Vitalvibe 

Z prostředků shromážděných během kampaně Skutečně zdravé září bude iniciativa financovat rozšíření programu Skutečně zdravá škola na další školy v roce 2018. Konkrétně se peníze využijí na poradenství školním jídelnám, jak zavádět čerstvé, sezónní potraviny od místních zemědělců a výrobců do školní jídelny, na budování školních zelinářských zahrad, na zajištění vzdělávacích akcí pro žáky v zapojených školách a výjezdy žáků na místní farmy. 

„Program Skutečně zdravá škola je pro školy zcela bezplatný, pro představu ale realizace programu v jedné škole nás, iniciativu, stojí přibližně 15 tisíc korun ročně, které pokrývají lektory, organizátory a materiály pro školy. A právě na to půjdou peníze, které se snažíme prostřednictvím kampaně Skutečně zdravé září vybrat. Aktuálně je v programu 286 škol, do konce roku 2018 bychom jich rádi viděli minimálně 500, musíme mít ale prostředky, abychom je mohli podporovat v jejich snaze o zlepšení," vysvětluje Tom Václavík, odborný garant programu Skutečně zdravá škola. 

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací