Zdravé mlsky do terénu

6. 12. 2020

V rámci vzdělávacích aktivit trávíme mnoho času v terénu, a naše děti i rodiče ví, že když se jde do přírody, potřebují připravit baťůžek, do něj termosku s čajem (v létě s ochucenou vodou), neměly by mít jednorázovou plastovou láhev, a poslední věc - zdravou mlsku ve svačinovém boxíku. Zdravá mlska bývá obvkle nakrájené ovoce či zelenina, suché plody, semínka apod. Než jsme se k tomu dostali, chtělo to trpělivost a vysvětlování. Dnes už většina rodičů reaguje velmi dobře a spolupracuje s námi na zdravých mlskách. A když jdeme do lesa, tak vezeme zdravou mlsku i pro zvířátka☺. Děti zvířátkům přinesly seno, zrní, kaštany, jablíčka, brambory i řepu - zkrátka vše, co mají zvířátka ráda.