Úžasný farmářský trh

Děti si připravily stánky, cedule, cenovky, některé si vzaly zástěry, přinesly ovoce, zeleninu a hodně vlstních výrobků a do prodeje vložily tu správnou a jedinečnou trhovskou energii. Podpořili nás také paní kuchařky, které navařily ochutnávku jídel a lákaly příchozí do naší krásné školní jídelny. Prodávat med příšli místní včelaři, dorazili také prodejci dýní, česneku, zelí, ručně vyráběného mýdla, pan učitel přivezl z dalekého Kypru různé potraviny vyrobené z karobu. Motorem projektu byly také učitelky dětí, které motivovaly, nakupovaly a na všechny se smály.

Návštěva trhu byla obrovská! Byla tak velká, že před ukončením odpoledne měli téměř všichni vyprodáno. S rodiči jsme si rádi povídali, zájemcům jsme uvařili čaj či kávu a nabídli drobné občerstvení. Bylo to velmi příjemné neformální setkání, které bychom rádi brzy zopakovali.

Za podporu upřímně děkujeme koordinátorce projektu Skutečně zdravá škola paní Radce Ondruškové a také místní akční skupině LAG Podralsko.