S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání)

V úterý 23. 6. 2020 proběhlo na školní zahradě velmi milé setkání s rodiči a dětmi, které odchází v září do základní školy. Na děti čekala „maturitní zkouška“ formou hry, která se skládala z řady úkolů, her a činností, které by každý předškolák měl již hravě zvládnout.

Rozloučení s mateřskou školkou se neslo ve velmi milé atmosféře, předávaly se šerpy, soutěžilo se na stanovištích a také se ochutnávalo. Paní kuchařka připravila zdravé občerstvení (štrúdl na slano se špenátem a jogurtovou buchtu z ovesných vloček) a rodiče tak mohli ochutnat zdravé pochoutky z naší školní kuchyně. Na závěr proběhlo hodnocení uskutečněného projektu „Neplýtváme jídlem“, který se snažíme od nového roku 2020 v naší školce zavést v rámci programu Skutečně zdravé školy. Hlavním cílem celé akce je snaha děti naučit více si vážit potravin, zbytečně neplýtvat, dávat si na talíř spíše malé porce a vždy si přidat, než vyhodit půlku pokrmu. Můžeme říci, že od začátku celé naší snahy je již viditelná změna, zbytků ve školní kuchyni není tolik jako dříve a děti se snaží dojídat. Jelikož v celém projektu vidíme hodně pozitivního pro děti i pedagogy, od nového školního roku v něm hodláme pokračovat ještě s větším nasazením.

Jinak celé odpoledne s rodiči hodnotíme velmi kladně, dle našeho názoru si ho užili všichni zúčastnění a budeme se těšit na další společnou akci.

S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání) 1S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání) 1S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání) 1S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání) 1S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání) 1S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání) 1S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání) 1S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání) 1S rodinou na školní zahradě (odpoledne plné her, soutěží a ochutnávání) 1