Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma

Adventní čas v Mateřince prožíváme naplno a těšíme se z každého dne.

Těšili jsme se také na příchod Mikuláše, Čerta a Anděla a připravovali se již několik dní.

Jak přípravy probíhaly? A proč jsou pro děti tolik důležité?

Nejprve jsme Mateřinku slavnostně nazdobili. Děti se s opravdovým nadšením probíraly krabicí s vánočními ozdobami a jinými poklady a vybíraly, co by se kam nejlépe hodilo. Dílo se podařilo a školka a jesličky vypadají kouzelně. Voní jehličím a na polici už svítí první svíčka na společně vyrobeném adventním věnci.

Povídali jsme si a zkoumali kdo je, zejména čert. Mluvili jsme o tom čeho se děti bojí a co by potřebovaly, aby si oslavu Mikuláše, Čerta a Anděla užily. Vytvořili jsme společný plán pro radostný a slavnostní příchod kouzelných bytostí v úterý, 5. 12. 2017.

V Mateřince přistupujeme k dětem s respektem a není naším cílem děti nikterak strašit. Harmonie a domluvy se dá docílit jinak. Ale to s vámi posdílíme zase v jiném připravovaném článku.

V Mateřince jsme zvolili pojetí Mikulášského dne JINAK hravou a radostnou formou.

Před dnem D předcházely přípravy, jenž pomohly předejít nechtěným situacím a dát dětem možnost být partnerem při společném plánování slavnostního dne.

5. 12 Mikuláš, Čert a Anděl u nás

Ráno byla připravena nabídka různých druhů činnosti s mikulášskou tématikou pomahající se naladit na oslavu. Výtvarně jsme se nachystali na Mikulášskou družinu, vyrobili jsme si andělská přáníčka, Mikuláše z papíru a čertíky ve školce využíváme i při matematických úkolech.

Po svačince nás přivítala loutka Andílka. V patách mu stál kamarád čertík a celý průvod vedl sv. Mikuláš. Loutky se s námi přivítaly a děti se jim představily.

Po té jsme si společně zahráli divadlo o tom, jak vznikla tradice o obdarovávání sv. Mikulášem. Herci byly samotné děti a náramě jsme si to užily.

Po divadélku jsme shlédli příběh Jak to bylo na Mikuláše, Chaloupky na vršku.

Mikuláš nám nachystal za okýnko lahodnou nadílku plnou zdravého mlsání, ovocný balíček a náš milovaný domácí perník ve tvaru Mikuláše ozdobeného mandličkou a hrozinkami. Děti se do něj hned pustily a byla to mňamka veliká.

Naši nejmenší i větší si ve školce a jesličkách Mateřince příchod Mikuláše, Čerta a Anděla užili s usměvem na tváři a už se těší na další setkání.

Děkujeme Mikuláši! děti z Mateřinky

Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1Mikuláš ve školce příjemný zážitek, ne trauma 1