Farmářský trh

23.října se na hřišti školy konal již 3. farmářský trh, který se každoročně nese v duchu “Ochutnáváme podzim neb chutná skvěle!” Na školním hřišti se sešla družina i Walda. Všechny děti měly možnost naložit si krouhané zelí s cibulí, jablky a kmínem. V prostorách Klubíku se vyráběly bramborové placky s kysaným zelím, které se smažily na bio sádle z Biofarmy Sasov z Jihlavy. Součástí odpoledne byla kaštanová dílnička, kde se zdobily nasbírané kaštany, tak typické plody podzimu. Naložené zelí ve sklenicích a dekorované kaštany si děti odnášely domů, aby ozdobily jejich domov. Z prodejců nás podpořili místní Minimlékárna Juliána se svými mléčnými výrobky, o které je vždy velký zájem mezi dětmi. Nejen děti, ale i rodiče potěšily sirupy Pájoslavky z Lukavice. Na odpolední svačinu měly děti možnost vyzkoušet si nákup a hospodařit si s obdrženým kapesným zakoupením ovocných koláčů z Country Life, zájem družinových dětí předčil očekávání. Akce byla podpořena i staršími spolužáky, kteří se ujali sportovní části a věnovali se dětem při hře kin-ballu a dalších sportovních aktivit na hřišti školy.

Děkujeme našemu stálému podporovateli firmě MKFruit, která je naším dodavatelem v projektu Ovoce do škol za poskytnutí daru v podobě cibule a jablek.

Ochutnávka podzimu probíhá stále - jeho chutě ochutnáváme i ve školní jídelně, je čas dýní, zelí, brambor, kořenové zeleniny. Namátkou vybírám velmi oblíbenou dýňovou polévku s opraženými semínky, dýňové rizoto se šalvějí, zelňačku. boršč s červenou řepou…

Farmářský trh 1Farmářský trh 1Farmářský trh 1Farmářský trh 1