Exotické ovoce

14. 9. 2020
Mateřská škola Louny, Fügnerova 1371

V sobotu paní kuchařky vyrazily na farmářský africký trh na náměstí v Lounech. Dnes dopoledne jsme si poslechli vyprávění o exotickém ovoci, prohlédli jsme si celé plody. Venku na zahrádce jsme pak vše ochutnali. Co nám paní kuchařky nakoupily: např. Dračí ovoce (nejbarevnější ovoce původem z Kolumbie), avokádo (zralé, dobré), sladké mango (z ugandských plantáží, které chutí připomíná vstup do rajské zahrady), banány (na světě je několik desítek druhů banánů, bohužel u nás známé jen Cavendish, ochutnávka však byla baby banánů, cubury, plantainy – jedí se smažené – jako brambůrky), čerstvý sladký kaktusový fík, kurkuma (žlutý kořen s pronikavou vůni – pouze na ukázku a povonění). Něco nám chutnalo, něco bylo zvláštní, něco nám nechutnalo, ale na seznámení s cizokrajným ovocem to bylo bezva. Na závěr jsme k obědu dostali k ochutnání kokosové mléko.

Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1Exotické ovoce 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací