Chceme být zdraví

Protože vedeme děti k tomu, aby si uvědomovaly, jak mohou ovlivnit své zdraví, měly úctu k sobě samému. Povídali jsme si o tom, které potraviny našemu tělu pomáhají a které mu naopak ubližují. A protože vlastní zkušenost a zážitek je vždycky víc než slovo mluvené, mohly si děti samy vyzkoušet, jaká zábava je připravit si salát a uvařit si zdravý čaj.

Děti modelovaly, tvořily, poslouchaly příběhy o lidském těle, prohlížely encyklopedie, ale také si např. zahrály oblíbenou hru "závod špaget" a u toho bylo výskání a legrace. Věříme, že společně s výchovou ke zdraví v rodině a týmem kuchařek v naší školce, které připravují ze zdravých věcí opravdobé dobroty, si tak děti nejen rozšíří obzory, ale že tyto zážitky a zkušenosti přenesou do svého života jako samozřejmost.