Mateřská škola se zelenou střechou učí 500 vietnamských dětí, jak pěstovat vlastní potraviny

1. 6. 2016
Skutečně zdravá škola

To byl přístup architektonického studia Vo Trong Nghia při navrhování nedávno dokončené „farmářské“ školky, udržitelného vzdělávacího prostoru zastřešeného přístupnou zelenou střechou.

Budova mateřské školy, připomínající velký uzel, se nachází v Dongnai v jihovýchodním Vietnamu, a byla postavena s interaktivními funkcemi pro úsporu energie tak, aby se děti v předškolním věku vzdělávali o významu péče o životní prostředí.

Mateřská škola leží v tropickém podnebí, takže zelená střecha zůstává svěží po celý rok a poskytuje dostatek surovin pro kuchyni školy.  Zeleninové záhony tak plní dvojí funkci: zdroj potravin pro kuchyni a vzdělávací prostor pro děti, ve kterém se učí pěstovat vlastní zeleninu.

Zdroj: inhabitat.com, foto: Vo Trong Nghia Architects