Solme s rozumem aneb Sůl nad zlato

11. 1. 2021
Skutečně zdravá škola

V jedné české pohádce sděluje dcera Maruška svému otci, že jej miluje jako SŮL….

Asi znáte pohádku a netřeba jí představovat. Co ale většina z nás nezná, je to jak správně pracovat s tímto zlatem - solí. Často nevíme v čem je sůl obsažena nejvíce, jaké je denní dávkování pro dané věkové skupiny ve školním stravování, čím dochucovat pokrmy, jak množství soli v pokrmech měřit, jak nám přesolování škodí,  …

Přijměte proto pozvání na Konferenci Skutečně zdravá jídelna, jež proběhne v online prostředí dne 20. ledna od 14,30 h, kde se také dozvíte jak snižovat obsah soli v pokrmech bez chuťového rozdílu, jak motivovat dospělé i dětské strávníky, jak se o činnost podělit s pedagogy a také Vám představím nástroj na mapování používané soli.

Těším se na setkání s Vámi!

Lenka Pokorná, lektorka SZŠ