Netradiční školní farmářský trh v Základní škole Bratří Čapků v Příbrami v době kovidové

8. 12. 2020
Skutečně zdravá škola

U nás to tak chodí, prohlásila Mirka Gardoňová, učitelka ze ZŠ Bratří Čapků v Příbrami. Žádné iniciativě se meze nekladou!

Školní farmářský trh dělala škola už vloni, měl ohlas mezi žáky i rodiči a chtěli ho uskutečnit znova.

A dobře udělali! Koronavirový distanc sice způsobil, že se s už připraveným farmářským trhem naživo museli rozloučit, ale… jejich náhradní řešení v podobě celoškolního projektového týdne na téma zdravá výživa nás tak uchvátilo, že se o něj musíme podělit. A plány na příští rok se spřádají už nyní.

Díky měnícím se epidemiologickým podmínkám bylo letošní zajištění akce velmi náročné, vypráví Mirka. Museli jsme opakovaně měnit formu i obsah. I přes veškeré komplikace se učitelé i žáci s akcí výborně vypořádali.

Svědčí o tom množství kreativních nápadů a námětů, které mezi sebou konzultovali, upřesňovali a rozvíjeli. A abyste věděli, šlo o 530 žáků školy od přípravných tříd po 9. ročník a 42 pedagogů! Akce se zúčastnili žáci od přípravných třída až po devátý, školní družina.

Samotnému dni ˝D˝ tak předcházely hodiny příprav. Každá třída se úkolu zhostila po svém, ale výsledek byl skvělý. Myslím si, že projekt věnovaný zdravé výživě si všichni užili a získali množství nových informací a vědomostí. Vše vedlo k zamyšlení se nad svými stravovacími návyky, uvědomění si původu jídla a ekologických aspektů zemědělství.

Akci považuji, i přes její netradiční formu, za zdařilou a doporučuji k realizaci ostatním školám, dodává Mirka. A ještě úsměvná dnešní příhoda… ve škole jsme brali profese. A osm dětí si do myšlenkové mapy zaneslo, že chce být farmářem!

Semínko zaseto a musí se dál opečovávat, takže za rok zase farmařák a už je v plánu farmářská škola v přírodě!

Jak svůj letošní školní farmářský trh popsala paní učitelka Gardoňová si přečtěte zde

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací