Zámecký statek Újezd nade Mží

Návštěva možná

Celý rok

Popis farmy

Zámecký statek Újezd nade Mží se nachází 14 km od Plzně, nedaleko zříceniny hradu Buben a 1,5 km od hráze přehrady Hracholusky. Je součástí historické památky - zámku Spolek ŽINAFA (zkratka ŽIvot NA FArmě) úzce spolupracuje s ekologickým zemědělcem J. Slepičkou, který se věnuje ekologickému chovu skotu, prasat a slepic. Na farmě je možné dle sezóny zakoupit slepičí vejce - prodej ze dvora. Návštěvníci mohou v zámeckém areálu spatřit koně, velblouda, pštrosi, prasata, oslíky, drůbež, fretky, lamu, pávy a další zvířata.

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků, Pobytový vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků 1. Zvířata na statku 2. Od zrníčka po pečení chleba 3. Lesní království 4. Řemesla na zámku 5. Vánoce na zámku 6. Velikonoce na zámku Doplňující aktivity: - Jízda na koni - svezení na koni, 1 dítě/ 30,-Kč - Táborák - ohniště, vuřt, chléb, kečup nebo hořčice, tácek, ubrousek a zázemí: 1 osoba/ 25,-Kč - Výlety po okolí - zřícenina hradu Buben (1,5 km); přehrada Hracholusky - výlet parníkem (1,5 km), Žižkův dub - cca 550 let vzácný starý dub (1 km)

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Pro mateřské školy
  • Pro 1. a 2. stupeň základní školy