Svobodný statek na soutoku

Návštěva možná

Celý rok

Popis farmy

Svobodný statek na soutoku je obecně prospěšná společnost, která se kromě provozování bio-dynamického zemědělství snaží naplnit i svou neziskovou činnost a to zejména osvětu v obnově postavení zemědělce ve společnosti. Pěstuje se zde přibližně 40 druhů zeleniny, jejíž většina se prodává v Praze, od které je v dojezdové vzdálenosti 40 minut. Má vlastní eshop, provozuje komunitou podporované zemědělství a je součástí camphillského společenství.

Druh hospodaření

Jen rostlinná: obilniny, zelenina, okopaniny

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků, Pobytový vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků Dle typu programu, věku a počtu účastníků. Přiblížení fungování ekologického zemědělského organismu, živého světa rostlin a zvířat. Zapojení do zemědělských činností dle aktuální sezony.

Možnost ubytování na farmě

Ano

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Pro mateřské školy
  • Pro 1. a 2. stupeň základní školy