Sociálně terapeutické vzdělávací centrum Tábor


Sociálně terapeutické vzdělávací centrum Tábor
Nová Ves nad Popelkou 57
512 71, Nová Ves nad Popelkou
Liberecký kraj
http://www.prazdninynavenkove.cz/s/580/


Petr Janát Dolista
603238962
centrumtabor@centrum.cz


duben - listopad


Sociálně terapeutické vzdělávací centrum Tábor se nachází v Podkrkonoší v blízkosti Českého ráje, asi 110km od Prahy. K centru patří seminární dům a malé hospodářství, rekonstruuje se bezbariérový dům pro obyvatele se zdravotním postižením. Seminární dům je uzpůsobený pobytům jednotlivců, rodin i různorodých skupin, má vlastní sál. V hospodářství je možné vyzkoušet si, dle ročního období, různé typické činnosti. V centru je i možnost některých rukodělných činností. V okolí je hezká příroda a možnosti nenáročných výletů.


Smíšená farma (rostlinná i živočišná)


Ekologický – certifikace BIO


  • Pobytový vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků Přednáška a prohlídka s výkladem o ekologickém způsobu hospodaření, uvedení do souvislostí zemědělské činnosti a běžného života člověka skrze praktickou činnost a zážitky (např. proces setí, sklízení, zpracování obilí a pečení domácího chleba, péče o zvířata, dojení mléka a jeho zpracování, zpracování ovčí vlny od stříhání po předení a tkaní dle sezony). Podle sezony je možné vyzkoušet si různé běžné zemědělské činnosti: setí, sázení, pletí, sklízení, péče o zemědělská zvířata a podobně, rovněž různé drobné řemeslné práce - vše vždy ve spojení s patřičným výkladem.


Ne


Ano


  • Základní školy
  • Střední školy

Zpět na seznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací