Pozemská zahrada

Návštěva možná

duben - listopad

Popis farmy

Rodinná farma Pozemská zahrada je od r. 2014 certifikovaná Přírodní zahrada a Ukázkový permakulturní projekt. Nachází se přibližně 45 km jižně od Plzně. Na statku se chovají koně, ovce, slepice, skot. Nabízíme prodej sezónních produktů. Nepravidelně provozujeme bytovou restauraci, pro návštěvníky připravujeme většinou tradiční lidové pokrmy z vlastních nebo regionálních produktů a planých rostlin.

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Konvenční

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků Přírodní zahrady se starými odrůdami ovoce a netradičními druhy ovoce (muchovníky, mišpule, dříny, zimolezy...), zasakovací nádrž na dešťovou vodu, jezírka, staré zemědělské stroje a náčiní, zápřahy za koně, ukázka práce s koněm (zápřah, sedlání), sbírka léčivých a kuchyňských bylin (cca 60 druhů), sbírka starých a botanických odrůd růží, hospodářská zvířata a drůbež. Ukázka výroby a ochutnávka sýrů (ochutnávka kvasového chleba, ovocných produktů, čajů..) Výroba masážních mýdel v ovčím rouně Menší skupiny pak výroba sýra a pečení placek, dorost a dospělí sekání kosou.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Pro 1. a 2. stupeň základní školy