Pozemská zahrada


Pozemská zahrada
Kramolín 9
335 01, Nepomuk
Plzeňský kraj
http://pozemskazahrada.webnode.cz/


Alena Gajdušková
731276158
gajdua@seznam.cz


duben - listopad


Rodinná farma Pozemská zahrada je od r. 2014 certifikovaná Přírodní zahrada a Ukázkový permakulturní projekt. Nachází se přibližně 45 km jižně od Plzně. Na statku se chovají koně, ovce, slepice, skot. Nabízíme prodej sezónních produktů. Nepravidelně provozujeme bytovou restauraci, pro návštěvníky připravujeme většinou tradiční lidové pokrmy z vlastních nebo regionálních produktů a planých rostlin.


Smíšená farma (rostlinná i živočišná)


Konvenční


  • Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků Přírodní zahrady se starými odrůdami ovoce a netradičními druhy ovoce (muchovníky, mišpule, dříny, zimolezy...), zasakovací nádrž na dešťovou vodu, jezírka, staré zemědělské stroje a náčiní, zápřahy za koně, ukázka práce s koněm (zápřah, sedlání), sbírka léčivých a kuchyňských bylin (cca 60 druhů), sbírka starých a botanických odrůd růží, hospodářská zvířata a drůbež. Ukázka výroby a ochutnávka sýrů (ochutnávka kvasového chleba, ovocných produktů, čajů..) Výroba masážních mýdel v ovčím rouně Menší skupiny pak výroba sýra a pečení placek, dorost a dospělí sekání kosou.


Ne


Ano


  • Základní školy
  • Střední školy

Zpět na seznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací