Komunitní centrum Klášter Blahutovice


Komunitní centrum Klášter Blahutovice
Blahutovice 34
741 01, Jeseník nad Odrou-Blahutovice
Moravskoslezský kraj
http://www.psdomov.cz/


Lumír Kuchařík
603845216
kucharik.lumir@seznam.cz


Celý rok


Komunitní centrum Klášter je bývalý statek, později užívaný jako klášter. Dnes v něm sídlí několik neziskových organizací, které rozvíjejí environmentální, sociální a kulturní projekty a navazují tak na odkaz svých předchůdců působících v minulosti v tomto kraji. Jeden ze spolků pěstuje zeleninu v systému KPZ (komunitou podporovaného zemědělství).


Smíšená farma (rostlinná i živočišná)


Konvenční


  • Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků Seznámení s místem (bývalý statek, přestavěný a dříve užívaný jako klášter), prohlídka komunitní zahrady a pole, informačně naučné stezky (5 zastavení v obci). Podle předchozí dohody si zkusí zpracování vlny či jiných přírodních materiálů. Na jaře možnost vidět kůzlata, jehňata, včely a včelařské pomůcky. V budově komunitního centra možnost promítnout film k tématu. Objekt má velký dvůr, vnitřní prostory. Děti je možno dělit do skupin.


Ne


Ano


  • Mateřské školy
  • Základní školy

Zpět na seznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací