Farma Chaloupky


Farma Chaloupky
Zašovice 14
375 21, Okříšky
Kraj Vysočina
https://www.chaloupky.cz/farma-zasovice/


Olga Žáková
568870434
farma@chaloupky.cz


Celý rok


Chaloupky založily v roce 2012 v Zašovicích (okr. Třebíč, mezi Brtnicí a Okříškami) zemědělské družstvo. Na Salátově kopci nad obcí se pase 5 kráv plemene Jersey a jejich telátka, sedm východofríských ovcí a asi dvacítka cigájí. Přímo na statku si můžete koupit mléčné produkty, které farma vyrábí (sýry, jogurty, tvaroh...), v létě produkty ovčí a kravské, v zimě jen kravské.


Jen živočišná: ovce, kozy, dojnice, skot


Konvenční


  • Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků, Pobytový vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků. OVČÍ FARMA (I. stupeň ZŠ): ovčí farma i krávy a koně, život na farmě od jara do zimy, zpracování faremních produktů, poklízení zvířatům, krmení nebo podojení, výroba másla z kravské smetany, s chlebem a bylinkami jako svačina, výroba vlněného výrobku. Po programu možnost zakoupit faremní výrobky (sýr, jogurt, tvaroh...). CESTA K SÝRU (II. stupeň ZŠ): poklizení u krav, krmení, dojení a zpracování mléka - nahlédnutí do profesionální sýrárny - dojení kozy, vlastní výroba čerstvého sýra (z kravského či ovčího mléka). CESTA K VLNĚ (II. stupeň ZŠ): pastva ovcí, stříhání, surová vlna, práce na statku (kosení nedopasků, trávy, práci ze senem…), zpracování vlny (praní, barvení, česání, předení a výroba drobného tkaného či plstěného výrobku).OVČÍ FARMA (I. stupeň ZŠ): ovčí farma i krávy a koně, život na farmě od jara do zimy, zpracování faremních produktů, poklízení zvířatům, krmení nebo podojení, výroba másla z kravské smetany, s chlebem a bylinkami jako svačina, výroba vlněného výrobku. Po programu možnost zakoupit faremní výrobky (sýr, jogurt, tvaroh...).


Ne


Ano


  • Základní školy
  • Střední školy

Zpět na seznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací