Ekofarma Penikov


Ekofarma Penikov
Peníkov 21
378 81, Slavonice
Jihočeský kraj
http://langova.ecn.cz/


Michal Ruman
602571128
michal.ruman@zdrojslavonice.cz


Duben - Listopad


Ekofarma Peníkov je certifikovaná ekologická kozí farma. V současnosti tu rodina Langů chová na 80 koz. Každý rok se rodí kůzlátka (od března do června). Přímo na farmě se vyrábí sýry - čerstvé a tvrdší v několika příchutích. Vedlejší činností je chov koní a slepic, pěstování krmných plodin a konopí pro výrobu piva, medoviny, příp. čajů a kosmetiky. V bezprostřední blízkosti farmy se nachází národní kulturní památka ze 17. stoketí - dřevěná vodní pila Peníkov. Prohlídka pily s ukázkou pořezu je jednou z variant programu. Na farmě se nachází také malé truhlářství využívající tradiční postupy, místní dřevo a ekologické nátěry.


Jen živočišná: ovce, kozy, dojnice, skot


Ekologický – certifikace BIO


  • Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků. Seznámení s ekologickým chovem koz včetně ukázky dojení a získávání sýra. Součástí programu mohou být ochutnávky sýra a syrovátky. Návštěvu farmy je možné doplnit o prohlídku národní kulturní památky Vodní pila Peníkov.Seznámení s ekologickým chovem koz včetně ukázky dojení a získávání sýra.


Ne


Ano


  • Mateřské školy
  • Základní školy
  • Střední školy

Zpět na seznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací