Biostatek


Biostatek
Valeč č.p.7
364 55, Valeč
Karlovarský kraj
www.biostatek.cz


Ing. Lenka Veselá
776345521
info@areaviva.cz


Duben - Listopad


Farmička na úpatí Doupovských hor sestává ze 4ha vysokokmenných extenzivních ovocných sadů, které vypásá stádo cca 45ti ovcí. Zároveň z pozemku na pozemek popojíždí včelařská maringotka s 12ti včelstvy a kolem potoka se rozkládá nepravidelná permakulturní zahrádka. Vypásáme i pastviny místního barokního zámeckého parku. Vyrábíme ovčí sýry a další mléčné produkty, jehněčí maso, med, mošt, pálenky... Kolem toho všeho organizujeme vzdělávací a zážitková setkání, pomáhají nám wwoofeři, místní pasťáci a i ti, kdo jen tak jedou kolem. Semtam pořádáme party nebo za nás někdo uspořádá přímo v sadu hudební festival. Už zase máme i auto.


Smíšená farma (rostlinná i živočišná)


Ekologický – certifikace BIO


  • Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků, Pobytový vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků. Ovce: chování, střihání, vemeno, zuby, paznehty, biodiverzita. Vlna: filcování, kolovrátek, teorie. Včely: pozorování, poslouchání, čichání, teorie.


Ne


Ano


  • Mateřské školy
  • Základní školy
  • Střední školy

Zpět na seznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací