Biostatek

Návštěva možná

Duben - Listopad

Popis farmy

Farmička na úpatí Doupovských hor sestává ze 4ha vysokokmenných extenzivních ovocných sadů, které vypásá stádo cca 45ti ovcí. Zároveň z pozemku na pozemek popojíždí včelařská maringotka s 12ti včelstvy a kolem potoka se rozkládá nepravidelná permakulturní zahrádka. Vypásáme i pastviny místního barokního zámeckého parku. Vyrábíme ovčí sýry a další mléčné produkty, jehněčí maso, med, mošt, pálenky... Kolem toho všeho organizujeme vzdělávací a zážitková setkání, pomáhají nám wwoofeři, místní pasťáci a i ti, kdo jen tak jedou kolem. Semtam pořádáme party nebo za nás někdo uspořádá přímo v sadu hudební festival. Už zase máme i auto.

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků, Pobytový vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků. Ovce: chování, střihání, vemeno, zuby, paznehty, biodiverzita. Vlna: filcování, kolovrátek, teorie. Včely: pozorování, poslouchání, čichání, teorie.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Pro mateřské školy
  • Pro 1. a 2. stupeň základní školy