25 duben 2016

Mezinárodní týden kompostování

Autor: Skutečně zdravá škola

První týden v květnu se ve světě slaví jako Mezinárodní týden kompostování. Přidejte se k oslavě i vy.

Kompost je organický prostředek pro zlepšení půdy obsahující organické látky a rostlinné živiny získaný řízeným biologickým rozkladem směsi rostlinných zbytků. Tolik Wikipedie. 

Kompost a kompostování je nedílnou součástí každé přírodní zahrady, tedy i přírodní školní zahrady. Tvorbou kompostu na školní zahradě škola  nejen plní kritéria programu Skutečně zdravá škola, ale také pomáhá snižovat množství odpadu a vytvářet skvělé přírodní hnojivo.  

V materiálech pro zapojené školy, které najdete v záložce Pomůcky, jsme pro vás připravili několik metodických pomůcek, jak na zahradě kompost připravit. Další inspiraci najdete na adrese Kompostuj.cz

Foto: Wikimedia

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací