23 leden 2019

Zdravý týden ve školce

Autor: Mateřská škola Turnov, Alešova 1140, příspěvková organizace, 511 01 Turnov

Když máš málo vitamínů, jez ovoce a zeleninu. Bacily snadno přemohou, nemoci na tebe nemohou.

V rámci ŠVP PV u nás ve školce probíhal "Zdravý týden". Některé děti jezdily každý den otužovat tělo na lyžařský výcvik a zbytek dětí plnil program Skutečně zdravé školy.

Od začátku týdne se děti seznamovaly s potravinami, které škodí zdraví tím, že obsahují příliš mnoho tuku, cukru a zároveň poznávaly potraviny, které zdraví prospívají. Společně potraviny třídily na zdravé a nezdravé, lepily je na "veselého" a "smutného pána" (předem připravené pí. učitelkou) a zjišťovaly, že tolik oblíbené sladkosti nejsou vůbec zdraví prospěšné. V praktické části proběhla i ochutnávka, kdy děti během celého dne měly k dispozici zeleninové a ovocné misky, jelikož vitamínů není nikdy dost a ovoce se zeleninou má rád každý. Dále se děti seznamovaly s pojmem "zdravý talíř", který ukazuje nejlepší cestu k udržení zdravého těla a vyvážené stravy. Děti se opět samy, za mírné podpory paní učitelky, snažily vytvořit obdobu zdravého talíře a správně roztřídit potraviny do skupin. Jako úplně poslední činností k programu bylo vytvoření vlastního zdravého talíře. Děti si vybraly zdravé potraviny, které si vybarvily a nalepily na svůj talíř. Celý týden probíhal v poklidné atmosféře a děti každá činnost velmi bavila, výsledky naší práce můžete zhodnotit v naší fotogalerii.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací