16 listopad 2017

Zdravé lívance z ovesných vloček

Autor: Mateřská škola Louny, Fügnerova 1371

Dětičky se oblizovaly.

Nakrájený banán, vejce a ovesné vločky přidáme do mísy a vše rozmixujeme. Pokud se nám zdá směs příliš hustá, přidáme trochu mléka.Na suché rozehřáté pánvi směsí vytvoříme lívance a smažíme na mírném ohni. 
Tím, že jsme směs nesladili, je vhodné polít na konci medem, javorovým sirupem, marmeládou či čokoládou.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací