01 říjen 2018

Zavařujeme, děláme křížaly a lisujeme šťávy

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Podzim bohatý svou úrodou nás vybízí k tomu, aby jsme ji nějak zpracovali. A tak jsme úrodu nejdříve sklízeli a pak zpracovávali. Podívejte, jak jsme si s tím poradili.

Sklizené dýně jsme zpracovali do kompotu, sousedská jablíčka na křížaly, hrušky jsme zase zavařili s jeřabinami a byliny jsme dali macerovat a pak jsme výluh svařili do šťávy. Bavilo nás to a užili jsme si to. Nakonec jsme vše prodali na našich farmářských trzích.
 

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací