15 květen 2019

Zakládání nové školní zahrady s KOKOZOU

Autor: Základní škola a mateřská škola ANGEL v Praze 12

Naše škola se stala pilotní školou projektu Uzavřený cyklus jídla do škol. Tento projekt, a jiné další, které mají pozitivní dopad na životní prostředí, komunity nebo jednotlivce, řídí společnost KOKOZA.

Žáci naší školy v rámci projektu vytvoří novou školní zahradu, naučí se pěstovat i zpracovávat plodiny, zažijí si celoroční péči o půdu a kompost. 

A jak to celé probíhá?

Na začátku děti navrhly, jak by měla naše nová školní zahrada vypadat a co se tam bude pěstovat. Následovalo zakládání vyvýšených záhonů, které si děti samy vyrobily v dílnách. Seno, štěpka, hnůj a navrch zemina s kompostem. To vše vrstvily do nových záhonů šesťáci a čtvrťáci. Děti také umí založit kompost a znají základy kompostování. No a nakonec děti sázely první plodiny: rajčata, bylinky, mrkev.

Těšíme se, že se všichni, děti, rodiče i učitelé, budeme u záhonků potkávat a společně o ně pečovat a ochutnávat úrodu. Velké díky za pomoc patří paní učitelce Lucce a panu učiteli Michalovi! 

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací