21 květen 2019

Zahradní slavnost

Autor: Mateřská škola Turnov, 28. října 757, příspěvková organizace

Dílny, posezení, povídání, pohádka a spousta bylinek a rostlinek

Mateřská škola má jednu úžasnou možnost. Tou jsou společná setkávání rodin s dětmi. Takové setkání jsme umožnili i u nás v Mateřské škole, ul. 28. října, Turnov prostřednictvím Zahradní slavnosti, která se uskutečnila 21. května v odpoledních hodinách na naší přírodní školní zahradě. V připravených dílnách se vyráběly dřevěné káči, dekorace ze sena, náramky z dřevěných korálků, motýlci z ovčího rouna, bylinkové soli a ozdoby z filcu. V rámci projektu Skutečně zdravá mateřská škola vypěstovaly děti pro rodiče sazenice bylin, slunečnic a dýní. Rodiče, děti a naše paní kuchařky připravili zdravé občerstvení a zároveň jsme se podělili o recepty. Během odpoledne byl i čas jen tak posedět a popovídat si. Vpodvečer jsme se rozloučili loutkovou jarmareční pohádkou.

Děkujeme všem za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další podobná setkávání.