14 březen 2019

Vzdělávání k trvale udržitelnému rozvoji na ZŠ Slovan Kroměříž

Autor: Základní škola Slovan Kroměříž

Trvale udržitelný rozvoj náleží k pojmům již obecně známým a stále častěji citovaným a používaným ve školství. Zahrnuje znalosti a postoje týkající se přírody, krajiny, života a životního prostředí a dovednosti v jejich ochraně.

Také v naší škole se snažíme vystavět základy k odpovědnému chování dětí v dalším životě. U menších dětí začínáme se seznámením s problematikou třídění a recyklace odpadů. Snažíme se je nadchnout pro větší zájem o ochranu životního prostředí a chceme, aby pro ně třídění a recyklace byly přirozenou součástí života.