13 září 2017

Vyrábíme ostružinovou marmeládu

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Naše zahrada nabízí dětem mnoho možností. Děti se v ní mohou vzdělávat, vnímat ji všemi smysly, volně si hrát, pozorovat její proměny, ochutnávat její plody. Podzim je v zahradě velmi bohatý, jak barvami, tak plody, které nabízí. U nás najdete mimo zeleniny i mnoho druhů bobulovin. Černý jeřáb, muchovník, borůvky, lesní jahody, hložinky, červené jeřabiny, maliny i ostružiny.

Na podzim vždy sklízíme ostružiny. Úroda je každý rok velmi bohatá, a tak ji zužitkováváme různě. Vyrábíme marmelády, džemy, šťávy, pečené čaje, zamražujeme a pak si je v zimě mixujeme jako dobrůtku do jogurtu. Protože s dětmi vaříme hodně, zrekonstruovali jsme dětskou kuchyňku a nyní mají děti k dispozici vybavenou kuchyň, kde mají pro vaření vše potřebné. A tak nám to vaření teď jde pěkně od ruky☺.