16 listopad 2017

Ve zdravém těle zdravý duch aneb salátkování

Autor: Lesní klub Skaláček

Do školky za námi přišel pan zubař popovídat o zoubkách, jak si správně mýt ručičky a jak se dobře starat o tělíčko vhodným stravováním.

Dědeček jedné naší Skalačky je zubařem a nabídnul nám návštěvu dětí přímo ve školce. Přinesl si sebou dětské kartáčky a vzorkové pasty nejen jako dárečky, ale především proto, aby dětem ukázal jak s nimi správně zacházet, aby byly zoubky dobře vyčištěné. Dětem také předvedl jak si myjí ruce páni doktoři, jak tedy mají dobře umyté ruce vypadat. Že to děti zaujalo svědčí to, že doba mytí rukou před jídlem se od té doby výrazně prodloužila. Školka také dostala jako dárek knížku pohádek o zoubkách, kterou si čteme při odpoledním odpočívání. Pan zubař se také nezapoměl zmínit o nutnosti správného stravování, aby byly zdravé nejenom zoubky, ale celé tělo.

Následující den jsme si v kroužku takto nabyté informace ještě jednou zopakovali a odpoledne děti čekala samostatná příprava ovocného salátku. Po odpoledním odpočívání tedy děti zasedly ke stolečkům a s nadšením jim vlastní se pustili do soustředěného loupání a krájení mandarinek, hrušek a banánů. To celé v míse smíchaly se zakysanou smetanou a nandaly do připravených misek. Vlastní dílko jim udělalo nejen radost, ale navíc velmi chutnalo.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací