20 březen 2017

Vaření s šéfkuchařem

Autor: Základní škola a Mateřská škola Nedvědice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Dne 25.1. 2017 jsme ve spolupráci se společností MAKRO připravovali ve školní jídelně pro naše děti sumečka afrického.

Na doporučení pana kuchaře z této společnosti jsme dětem naservírovali sumečka s glazovanou zeleninou a kuskusovým salátem. Šlo o rybu chlazenou a bez kostí. Zajímavé pro děti však bylo právě to, že  jim oběd podával sám pan kuchař. Ten také každému popřál dobrou chuť. Děti byly tak překvapené, že ani nezkoušely zeleninu či rybu odmítnout.

S politováním ale konstatuji, že naučit dnešní děti jíst zeleninu nebo rybu je hodně těžký úkol pro nás všechny, kteří pracujeme ve školní jídelně. Tyto návyky by měly mít z domova, nemyslíte?

S. Packová VŠJ