30 červen 2017

Vaření deváťáků aneb co navíc jim můžeme ještě předat?

Autor: Základní škola Waldorfská Pardubice, Gorkého 867

Našim odcházejícím deváťákům jsme nabídli možnost naučit je nějaké základní kuchyňské postupy a recepty, které se jim mohou hodit nejen na internátech či privátním bydlení, ale v životě vůbec.

Společně jsme v červnu po 3 dvouhodinové bloky uvařili boloňské masové a bezmasé těstoviny, gulášovou polévku, zeleninový vývar, bramboráky, bramborovou španělskou tortilu a vyzkoušeli nápady na jednoduché snídaně a svačiny s sebou. Cílem byla základní orientace v surovinách, příprava výživných a ekonomicky nenáročných jídel. Myslím, že tento projekt na zkoušku dopadl dobře, skoro všichni se rádi zapojili a s ještě větší radostí ochutnali vlastnoručně uvařená jídla.

Olga Chlápková, vedoucí školní jídelny
Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací