28 listopad 2017

Už teď se těšíme na nové jarní záhony na naší zahradě

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Děti se v určitých časových intervalech podílí na přípravě svačinek, na pěstování zeleniny a bylinek, o které samy pečují, ale také sklízí a konzumují. Tímto elementárním způsobem se seznamují s původem mnohých potravin.

Děti se v určitých časových intervalech podílí na přípravě svačinek, na pěstování zeleniny a bylinek, o které samy pečují, ale také sklízí a konzumují. Tímto elementárním způsobem se seznamují s původem mnohých potravin.

Na jaře jsme připravili prozatimní záhon, kde děti vysely ředkvičky, kedlubny, petržel, pažitku a bazalku, zasadily hlávkový salát. O záhonek se během jara staraly. Úrodu postupně sklízely a konzumovaly. V brzkých jarních měsících vysévaly do misek řeřichu, kterou si přidávaly na chléb s máslem nebo pomazánkou. Záhon však dostal za své v období letních prázdnin, kdy probíhala rekonstrukce budovy a řemeslníci jej zcela zničili. Nyní máme založen záhon trvalejšího charakteru, na jehož sestavě se podílí „obecní pracovník“ pan Honza Dvořák. Dřevěnou konstrukci vyrobí přes zimu a na jaře nainstaluje na školní zahradě. Záhon bude vyvýšený do úrovně pasu dětí a bude určen pro pěstování bylinek a zeleniny, které dozrávají již před prázdninami. Rádi bychom vysadili i keře zahradních malin a ostružin, také máme v plánu pořídit kompostér. Během letních prázdnin bude zahradu ošetřovat paní školnice.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací