07 listopad 2017

Úspěšný farmářský den

Autor: Mateřská škola Louny, Fügnerova 1371

Dětský farmářský den a naše skutečně zdravá školka.

V loňském roce se naše mateřská škola zapojila do projektu Skutečně zdravá škola. Díky bezvadné spolupráci rodičů, paní učitelek i paní kuchařek úspěšně plníme body potřebné k získání bronzového pásma. Abychom ještě více podpořili děti v jejich přístupu ke zdravým potravinám a přiblížili jim naše místní pěstitele a chovatele, uspořádali jsme na zahradě Dětský farmářský den. Měla jsem obrovskou radost, že se všichni mnou oslovení farmáři neváhali zúčastnit a pokud nemohli být na akci přítomni, dovezli dětem alespoň plno dobrot. Ve stánku s dobrotami jsme ochutnávali jablíčka a hrušky z Farmy Kartes a ovocné mošty z Moštárny Louny, místní pekaři z Vackova pekařství upekli výborné špaldové buchty a jedna z maminek dokonce i dýňový chléb. Z Farmy Fatima nám dovezli kozí sýry a Farma Suchých ze Slavětína nad Ohří zase čerstvé kravské mléko a dokonce i živou kozu, která sklidila u dětí velký úspěch. Agentura Dolní Poohří připravila ukázky starodávných řemesel a děti si mohly vyzkoušet práci na kolovrátku nebo tkalcovském stavu. Součástí programu bylo také ekodivadélko, výtvarné dílny, které pro své kamarády nachystali žáci ze sousední ZŠ Přemyslovců a ukázka výcviku psů. A protože jsme se o pestrý program chtěli podělit, pozvali jsme i kamarády z jiných mateřských škol. Dopoledne se nám moc povedlo a i když organizace byla poměrně náročná, už se těšíme na jaro a celou akci si zopakujeme.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací