04 duben 2019

Týden zdraví v ZŠ Slovan Kroměříž

Autor: Základní škola Slovan Kroměříž

V ZŠ Slovan Kroměříž vedeme žáky ke zdravému životnímu stylu od prvních tříd až po ty nejstarší ročníky. Plníme program „Skutečné zdravá škola“. Jídlo v naší jídelně je pestré a splňuje všechna náročná kritéria tohoto programu.

Zdravému životnímu stylu se věnujeme i v některých předmětech jako je například Výchova ke zdraví. Aby si žáci mohli prakticky vyzkoušet přípravu zdravých pokrmů, tak každý rok organizujeme „Týden zdraví“. Ten se konal minulý týden od 25. do 29. března a žáci prvního stupně ochutnávali známé i méně známé druhy tropického ovoce. Na druhém stupni žáci v hodinách pracovní výchovy nachystali pro celou školu chutné a zdravé pomazánky. Ty bylo možno po celý týden ochutnat o velké přestávce ve vestibulu školy. Každý si přišel na své, svačinky byly rozebrané během chvilky a u stolů s nabídkou byla často velká tlačenice. Jsme rádi, že všem žákům chutnalo a podpořili své zdraví přísunem mnoha vitamínů. Snad si na tento týden vzpomenou, až si jednou samy budou chystat svačinku do školy.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací