14 listopad 2017

Svatomartinské slavnosti

Autor: Mateřská škola Divišov

UŽ MARTIN NA BÍLÉM KONI, UŽ ZASE PŘIJÍŽDÍ K NÁM

Podzimní dny se pomalu krátí a z dálky už byly dávno slyšet podkovičky bílého koně svatého Martina. A tak věřte, že ani my jsme ve školce nezaháleli. Celý týden jsme se připravovali na svatomartinské slavnosti. Seznamovali jsme se s legendou o svatém Martinovi, pekli svatomartinské rohlíčky z mrkvovéhé těsta, malovali bílé koníky, vyráběli lucerničky a zpívali písně o Martinovi a jeho koni. Učili jsme umět se rozdělit s kamarádem a myslet vždycky i na druhé. Vždyť někomu pomoci, udělat mu radost většinou nic nestojí, ale my z toho máme velmi dobrý pocit. Nebo Vy si to nemyslíte?

Celé naše snažení, poznávání a tvoření jsme zakončili v pátek 10.11. svatomartinskou slavností na Farské zahradě, kde jsme společně očekávali příjezd svatého Martina. Počasí bylo typické pro podzimní dny – sychravé, ale i tak jsme se nevzdávali a čekali. Nadarmo se neříká „ Na svatého Martina, kouřívá se z komína…“. Čekání se nám vyplatilo a brzy jsme v dálce viděli červený plášť a slyšeli cválat koníka. Byl to nádherný pohled a ještě lepší zážitek. Společně s Martinem jsme si zazpívali písničky, podělili se o martinské rohlíčky a na oplátku jsme od Martina dostali zlaté dukáty pro štěstí. A co bylo nejlepší? Martin nám slíbil, že brzy napadne sníh a my budeme moct sáňkovat a užívat si zimních radovánek. Už se moc těšíme.

Všichni z MŠ Divišov

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací