30 listopad 2017

Svačina pro mého školáka

Autor: Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Dne 23.11.2017 se na ZŠ Ing.M.Plesingera-Božinova Neratovice uskutečnil seminář pro rodiče Svačina pro mého školáka.

Dne 23. listopadu se na naší škole uskutečnil praktický vzdělávací seminář pro rodiče Svačina pro mého školáka pořádaný ve spolupráci s programem Skutečně zdravá škola. Co by to bylo za seminář o svačinkách, kdybychom se sešli bez našich malých školáků. A tak dorazili nejen rodiče, ale také jejich děti.  Nejprve jsme si povídali o tom, co jíst a proč a kterým výrobkům se ve školních svačinách raději vyhnout. Pak už začalo samotné „kuchtění“.  S velkým zájmem se zapojily nejen děti, ale také rodiče. Práce nám šla skvěle od ruky, netrvalo dlouho a mohli jsme servírovat. Ochutnali jsme nesčetné množství slaných pomazánek z domácí lučiny, sýra a z luštěnin. Dále zeleninové muffiny, sladké semínkové pasty na pohankových palačinkách, kokosové kuličky či domácí ovesné tyčinky, granolu a mnoho dalšího. Ze zpětné vazby rodičů nakonec vyplynulo, že mimojiné jedno z největších plus celé akce vnímali možnost zapojení jejich dětí, kterým byl celý seminář věnován a to, že mohly ochutnat také svačinky připravené od někoho jiného než od rodičů doma.

Závěrem bychom chtěli poděkovat Lence Pokorné (lektorce SZŠ) za skvělou organizaci a moc příjemné a inspirativní odpoledne.