18 květen 2019

Srdíčkové odpoledne

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Mateřské školy mají úžasnou možnost - můžeme prostřednictvím dětí rodiče naučit, jak zdravě a kvalitně přistupovat k rodinnému stravování. Školka tak může být velkou inspirací, hlavně tedy pro maminky, které mají rodinné stravování ve své péči.

Když jsme naposledy pozvali nejen mamky do školky na společné tématické vaření, vše, co jsme tam společně, s chutí, s kvalitními surovinami (převážně z farem v okolí) ukuchtili, také snědli☺. Teď jsme pozvali maminky k jejich svátku na srdíčkové odpoledne, kde s dětmi tvořily z keramické hlíny. Ale  než se pustily do tvoření, ochutnaly malé občerstvení, které pro ně připravily paní kuchařky. Tentokrát to byl slunečnicový chléb s pomazánkou z červené čočky a musli dezert. Recept přikládáme☺ a děkujeme našim paní kuchařkám. Maminky si samozřejmě recept odnášely domů, aby si obohatily své receptové knihy☺.