20 květen 2018

Srdíčkové odpoledne

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Květnový svátek maminek slavíme trochu netradičně. Maminky pozveme do školky a ukazujeme jim práci v centrech aktivit (program Začít spolu) a práci s elipsou (pedagogika Montessori).

Téma ve všech centrech bylo stejné - JARO - v různých podobách. V CA hudba holčičky maminkám zazpívaly Jarní písničku, v CA dramatika Anežka zahrála maminkám pohádku "O Červené Karkulce", v CA ateliér děti voskem malovaly květiny a pak zapouštěly barvu, v CA číslice a písmena dělaly "kolíčkové" psaní - vybraly si jarní květiny a jejich názvy napsaly kolíčky s písmenky, v CA malý zahradník ukázaly maminkám, jak umí zasadit kytičku do květináče a v CA vaření pro maminky připravily ovocný salát. Při zpětné vazbě děti pak maminkám zhodnotily, co dělaly, jak a zda se jim to povedlo. Nakonec si maminky s děmi společně vyrobili vzkazovníček. Odpoledne si maminky s dětmi prožili v klidu a pohodě a bylo to moc fajn. Kromě salátu také ještě maminkám naše paní kuchařky připravily ochucené vody, okurkovou limonádu, baetky s pomazánkou špenátovou a z tofu a buuchtu z rebarborou. Děkujeme☺☺☺

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací