13 květen 2018

Společná brigáda na naší školkové zahrádce

Autor: Ekoškolka Rozárka, pobočka Praha 5

O této květnové neděli se zaměstnanci, rodiče a děti sešli na společné školkové brigádě na naší zahrádce. Naplánovaných jsme měli spoustu úkolů a díky hojné účasti a parádnímu počasí se podařilo stihnout skoro všechno. Rodiče společně s námi a dětmi natírali a plnili nové školkové truhlíky, do kterých jsme potom odpoledne zasadili naší předpěstovanou zeleninu. Také jsme ve spodní části zahrádky vytvořili nový záhon, na který brzy zasázíme bylinky, ze kterých si budeme během léta a podzimu dělat čaje a používat je na ozdobu svačinek. Kromě toho jsme také stihli "zrestaurovat" náš školkový nábytek, který dostal nový kabát, nanosit nový písek do pískoviště a vybudovat regály v našem skládku, kam ukládáme nářadí a pomůcky na údržbu zahrady. Děkujeme všem, kteří na brigádu přišli a pomohli nám, společná práce šla od ruky a do teď nás hřeje pocit ze spousty odvedené práce a z příjemného společného dne.