15 červen 2015

Soutěž o osvědčený domácí recept, aneb ve školní jídelně jako doma

Autor: Základní škola a mateřská škola ANGEL v Praze 12

Chcete aktivizovat děti i rodiče? Inspirujte se naší soutěží o osvědčený domácí recept. U nás byl úspěch veliký!

V roce 2015 proběhla ve spolupráci školní jídelny a Stravovací komise soutěž o osvědčený domácí recept, kde tématický okruh byly luštěninová jídly, zeleninová jídla, pokrmy z ryb, receptury ze superpotravin( quinoa, kuskus, jáhly,pohanka) a racionální výživy .Jednalo se o polévky, hlavní jídla,přílohy, dezerty.  Při výběru ocenění jsme s jídelnou hledali vyváženost mezi jednoduchostí a nápaditostí. Hlavní ceny dle pravidel nemohly získat recepty smažené, sladké, s masem a recepty členů Stravovací komise. Slavnostní předání cen autorů vítězných receptů proběhlo na Zahradní slavnosti 17. června 2015.

Všichni zúčastnění  žáci byli po ukončení soutěže „odměněni“ konzultovanou prohlídkou školní kuchyně v doprovodu svých rodičů  . Během měsíce června probíhaly odpolední prohlídky komentované vedoucí ŠJ. Návštěvníci kuchyně byli seznámeni s provozem a gastrozařízením. Přítomní byli udivení velikostí kuchyňského náčiní, objemu kotlů a pánví, rodiče byli překvapeni objemem vařené stravy v naší jídelně

Pro jídelnu byly recepty ze soutěže velkou inspirací. Školní jídelna postupně uvařila téměř 20 pokrmů ze zaslaných receptů.