17 únor 2019

Skutečně zdravá školka

Autor: Mateřská škola Vratimov, Na Vyhlídce 25

Skutečně zdravá školka

Mateřská škola Vratimov, která je držitelem bronzového certifikátu Skutečně zdravá škola, se snaží i v tomto školním roce posunout výše kvalitu stravování dětí a vytvářet tak správné stravovací návyky již od jejich útlého věku.Aktuálně jsme se proto zaměřili na postupné snižování spotřeby cukru. Z tohoto důvodu jsme požádali rodiče o spolupráci, a to konkrétně v přípravě oslav svátků a narozenin dětí v MŠ. Tyto oslavy chceme vést ve zdravějším stylu formou ozdobných zeleninových mís, či sušeného ovoce.

Žádná změna však nejde uskutečnit bez aktivní účastí zúčastněných, v tomto případě i zaměstnanců MŠ. Velký dík patří paním kuchařkám ze školní jídelny, které se podílí na přípravě zeleninových talířů v rámci dopoledních svačinek. Mísy upravují do líbivých tvarů různých zvířátek a obličejů, aby se staly pro děti lákavé a stravování se tak stalo požitkem nejen pro ústa, ale také pro oči.

Rovněž příprava mikulášských a vánočních balíčků proběhla letos v jiném duchu. Místo klasických „dobrot“ jako jsou bonbóny, čokolády a vánočních kolekce, si děti mohly pochutnat na nadílce plné cizokrajného ovoce, smoothy tyčinek, ovocném  pyré , vitaminátoru i na marlence sneku, která neobsahuje konzervanty a je slazená medem.

Největší dík však patří rodičům, kteří nám aktivně pomáhají realizovat změny ve stravování. I v dnešní uspěchané době si najdou čas na přípravu ovocných špízů, ovocných mís či jinak nazdobených talířů. Však posuďte sami.Kdo by z Vás nechtěl ochutnat…..