17 únor 2019

Skutečně zdravá školka

Autor: Mateřská škola Vratimov, Na Vyhlídce 25

Skutečně zdravá školka        

Mateřská škola Vratimov, která je držitelem bronzového certifikátu Skutečně zdravá škola, se snaží i v tomto školním roce posunout výše kvalitu stravování dětí a vytvářet tak správné stravovací návyky již od jejich útlého věku.Aktuálně jsme se proto zaměřili na postupné snižování spotřeby cukru. Z tohoto důvodu jsme požádali rodiče o spolupráci, a to konkrétně v přípravě oslav svátků a narozenin dětí v MŠ. Tyto oslavy chceme vést ve zdravějším stylu formou ozdobných zeleninových mís, či sušeného ovoce.

Žádná změna však nejde uskutečnit bez aktivní účastí zúčastněných, v tomto případě i zaměstnanců MŠ. Velký dík patří paním kuchařkám ze školní jídelny, které se podílí na přípravě zeleninových talířů v rámci dopoledních svačinek. Mísy upravují do líbivých tvarů různých zvířátek a obličejů, aby se staly pro děti lákavé a stravování se tak stalo požitkem nejen pro ústa, ale také pro oči.

Rovněž příprava mikulášských a vánočních balíčků proběhla letos v jiném duchu. Místo klasických „dobrot“ jako jsou bonbóny, čokolády a vánočních kolekce, si děti mohly pochutnat na nadílce plné cizokrajného ovoce, smoothy tyčinek, ovocném  pyré , vitaminátoru i na marlence sneku, která neobsahuje konzervanty a je slazená medem.

Největší dík však patří rodičům, kteří nám aktivně pomáhají realizovat změny ve stravování. I v dnešní uspěchané době si najdou čas na přípravu ovocných špízů, ovocných mís či jinak nazdobených talířů. Však posuďte sami.Kdo by z Vás nechtěl ochutnat…..

 

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací