09 červenec 2018

Školkové kuchaření

Autor: Mateřská škola, Liberec, Matoušova 468/12, příspěvková organizace

Kuchaření předškoláků, kterým se již nechce odpočívat na lůžku, je vhodnou alternativou k dětským hrám a učení.

Paní kuchařka si po obědě vybírá předškoláky, kteří již nechtějí po obědě odpočívat na lůžku a společně s ní připravují pro své kamarády zdravé pomazánky, které nejen míchají, ale i mažou na pečivo a servírují. Naši předškoláci tak již umí připravit sýrovou pěnu, vajíčkovou pomazánku a pomazánku cizrnovou s česnekem. Při přípravách se naučí bezpečně zacházet s nožem, metlou a se stěrkou. Děti všechny potraviny za pomoci paní kuchařky samy připraví a pomazánky správně vyšlehají a také ochutnávají, zda budou kamarádům chutnat. Naši malí kuchaříci jsou moc šikovní.