06 červen 2019

Sirup ze smrkových výhonků

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Na Vysočině teprve teď sklízíme smrkové výhonky. Smrčina na naší ukázkové přírodní zahradě jich nabízí hodně. Takže - nejdříve natrhat, pak propláchnout a napěchovat do sklenic spolu s cukrem a citronem. Poslední vrstva je cukr. Pak vakuově zavíčkovat na 14 dní a nechat stát na světlém, ale ne slunečném místě. Nakonec vymačkat přes plátno výluh a nalít do sklenic. Uchovávat v chladu. Skvělá prevence kašle☺

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací