03 listopad 2016

Seminář Skutečně zdravá svačinka pro mého školáka v Základní škole Bořitov

Autor: ZŠ a MŠ Bořitov, okres Blansko, příspěvková organizace

Naše škola se přihlásila do projektu „Skutečně zdravá škola“, jehož cílem je zlepšení kvality školního stravování a vzdělávání dětí v oblasti zdravé výživy.

Naučit děti zdravě se stravovat a poznávat nové chutě je součástí vzdělávání a to nejen ve škole, ale také doma. 

A v této souvislosti jsme ve spolupráci s paní Andreou Hruškovou, která je koordinátorkou projektu pro náš region, uspořádali vzdělávací seminář „Skutečně zdravá svačina pro mého školáka“.

Seminář proběhl v pátek 14. 10. 2016 v jídelně základní školy za hojné účasti maminek a dokonce i jednoho tatínka!

Paní Hrušková velice příjemně seznámila rodiče s jejich úlohou v projektu. Měla připraveny varianty svačinek, které všichni ochutnali. Názorně předvedla jak vytvořit svačinu pro děti zajímavou, vyváženou a zdravou zároveň, např. vykrájené různé tvary ze zeleniny, jednohubky z pečiva a to vše zabaleno do kvalitní svačinové krabičky.

 Ze semináře si rodiče odnesli praktický manuál, ve kterém najdou nejen pravidla pro zdravé svačiny, ale také „seznam“ kvalitních surovin, ze kterých se svačinky připravují a receptury pro jejich přípravu.

A já doufám, že taky nadšení a odhodlání podpořit náš projekt a vylepšit domácí kuchyni zařazením těchto receptů do rodinného jídelníčku.

Eva Kučerová

vedoucí školní jídelny

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací