21 listopad 2017

Seminář - chutné a zdravé vaření

Autor: Mateřská škola Louny, Fügnerova 1371

Seminář - chutné a zdravé vaření, v hlavní roli zelenina a obiloviny

Včerejšího semináře v Ústí nad Labem se zúčastnily kuchařky z naší MŠ Bára a Romča. Děvčata přijela nadšena. Seminář se konal od 15,00 hodin a skončil v 18,30 v krásných prostorách hotelu Větruše.

Menu, které obsahovalo cizrnové kari s uzeným tofu, tempech v paprikové omáčce, nákup se sójovým masem, smoothie ze sójového mléka, zeleninové ragú se seitanem a koláč z červené řepy,  bylo předvedeno, ochutnáno a předán recept.

Děvčata nejvíce chválila zeleninové ragú se seitanem. Dále jim byly nabídnuty náhražky různých potravin - například náhrada bílé mouky, octa, slunečnicového oleje. Bylo jim předvedeno, jak se dá vhodně využívat tofu a šmakoun, jak ho lze ochutit a jaké potraviny se šmakounem jsou dnes na trhu. Zelenina měla v semináři své velké zastoupení, vždy bylo vysvětleno, kde lze koupit, jak upravit a dochutit.

Velmi byl kladen důraz na čerstvost potravin, případně na postupné rozmrazování, ozdobu a servírování pokrmů. Seminář byl velkým přínosem. 

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací