17 červen 2017

Sdílíme naši zahradu

Autor: Školička Kamarád Nové Veselí

Naše zahrada je úžasnou oázou a rájem pro děti. Podařilo se nám zde vybudovat prostor, který dětem nabízí jak možnost spontánních aktivit, tak učit se tomu, co příroda nabízí.Pedagogové mohou využít této bohaté učebny k tomu, aby děti vzdělávali přirozeně a v souvislostech.

Tentokrát jsme na naší zahradě uvítali děti z MŠ Polnička. Tato návštěva se podařila zrealizovat díky projektu MAP Žďár nad Sázavou, ve kterém jsme v našem mikroregionu zapojeni. Jednou z oblastí jsou komunitní akce, sdílení zkušeností, ale i nabídky vzdělávacích aktivit v určité lokalitě.

Naše školka se hlásí k otevřené a komunitní škole a rádi sdílíme☺. Proto pro nás není na obtíž přivítat na naší zahradě seniory, rodiče i další mateřské školy. Děti z Polničky se u nás naučily uvařit si kotlíkový čaj z bylin, plodů a jedlých květů, které na naší zahradě našly. Průvodci jim byly naše děti, které svou zahradu znají "jako své boty". Do čaje použily šalvěj, meduňku, mátu, kopřivu a také zahradní a lesní jahody, které již dozrávají. Z květů jsme použili sedmikrásky. Čaj jsme osladili medem a byl výborný. Poté děti procházely hmatovou stezkou, krmily našeho králíka Dupíka a leguánku Flikču, ohryzky z jablka nakrmily kalifornské žížaly, relaxovaly v síťové houpačce a zachraňovaly hlemýždě zahradního coby šneka, kterého nosily na šnečkovník. Zkrátka - dopoledne u nás na zahradě si všichni užili.

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací