13 květen 2019

S prarodiči na zahradě Fazole

Autor: RC Fazole, z.s.

Celé odpoledne jsme pilně pracovali a užívali si nadšení dospělých, kteří nám přišli na pomoc. Počasí nebylo slunečné, ale jsme rádi, že jsou zahrádky vlhké a sazenice mají čas a vláhu na zakořenění. Velmi nás potěšila účast rodičů i prarodičů a jejich zapojení. Děkujeme všem, kteří přispěli ke krásnému odpoledni a naší školní zahradě.

U přípravy nového jezírka, kam budou moct chodit pít ptáci a všichni obyvatelé okolí, se sdružili prarodiče a pustili se do kopání opravdu s vervou. Děti museli sestavit nový vozík, aby stíhaly odvážet všechnu hlínu. Hned vedle jsme sestavili a umístili kurník a nyní budeme shánět první obyvatelky.
Již tradičně se stihlo několik jarních radostných úkolů: Sazenice zasázeny, semínka zaseta, keříky umístěny.

Na odpoledne připravila Lenka Pokorná, maminka, lektorka a koordinátorka programu Skutečně zdravé školy pro naše účastníky tyto lákavé dobroty - veganský makový koláč, který překvapil svou výtečnou chutí všechny účastníky akce. Dále to byl žitno-špaldový chléb se 3 variantami cizrnové pomazánky a bulgurový salát se zeleninou, naklíčeným fazolem mungo a dýňovým semínkem. Vše v BIO kvalitě! Jak je u Lenky již známo :-) Nechyběla ani čerstvá zelenina, které ve Fazolce není nikdy dost! :-)