26 březen 2019

Reportáž z návštěvy školní jídelny

Autor: Waldorfská základní škola a mateřská škola Brno

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 navštívili žáci 3. O naši školní jídelnu. Sraz byl pro děti neobvykle v 7:00 hodin. Mohli zhlédnout jak přípravny, sklad, tak místo, kde se přímo jídlo pro ně vaří.

Děti si to užily, vyvstaly i otázky, jejichž odpověďmi byly některé děti až šokovány. Například, že paní vedoucí musí vstávat každý den ve 4 hodiny ráno, nebo že jen 6 kuchařek vaří každý den cca 400 jídel. Překvapivé bylo i jak pracné je připravit všechnu tu čerstvou zeleninu a kolik péče a úsilí jí paní kuchařky dávají. Co děti velmi zaujalo, bylo setkání se s výtahem, u kterého si mohli společně všichni jednohlasně zakřičet z bezpečnostního hlediska "výtah". Mrzí mě, že jsem to nenatočila .

Co nás čekalo doma? Rozhovor mezi Natali (3.O) a její sestrou Terezou:

Natali: „Snědla jsi dnes celý oběd?"

Tereza: „Proč? Skoro celý..."

Natali (důrazně): „Co jsi tam nechala?!"

Tereza (nechápavě): „Proč Tě to zajímá?!

Brokolici trochu..."

Natali: „Ještě že ne mrkev, tu jsem krájela já, příště to sněz celé! Já už skoro nemohla, přesto jsem to dojedla!"

Jsem přesvědčena, že tato návštěva v dětech hodně zanechala a navázala úzký vztah mezi dětmi a našimi kuchařkami! Ráda bych tímto moc poděkovala paní učitelce Marii Jedličkové, paní vedoucí školní jídelny Andree Mifkové a všem našim kuchařkám. Všichni pomohli splnit jeden z cílů a snů kruhu stravování.

Z mého pohledu je tato akce následováníhodná!

Děkuji!

Markéta Janoutová (maminka, fotografka, člen Kruhu stravování)

Zpět na aktuality

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací